Rimortis

 16:00 - 16:50

Ty krávo

 17:10 - 17:55

Deaken

 18:25 - 19:15

Jiří Schmitzer

 19:45 - 20:35

Zputnik

 21:05 - 21:55

Not Perfect

 22:25 - 23:15

SPS

 23:45 - 00:45

 


 

  Rimortis

Tříčlenné kytarové jádro kapely se sešlo na přelomu roků 98/99 a ihned začalo vyhledávat vhodného zpěváka a hlavně bubeníka. Ten se po mnoha peripetiích našel v březnu roku 99 a od tohoto měsíce se datuje oficiální vznik.
V lednu a únoru roku 2000 kapela natáčí své první CD, které se jmenuje jako koncertní program, tedy „PROUD ČASU“. Kapela natáčí v létě 2002 druhé CD „Oheň a led“, které je oproti prvotině více melodické, rychlejší a dravější. Pro koncertní vystoupení banda připravila tři coververze od finských Stratovarius.
Od ledna 2003 se pracuje na nových písních pro třetí CD, které se jmenuje „Stín křídel“ a vychází na podzim 2004. Rok 2009  se nese nejen ve znamení koncertů, ale hlavně práce na připravovaném dvojCD, které je dárkem fanouškům k desátému výročí skupiny.
Úspěch sebou přinesl jak větší zájem fanoušků, tak i koncertních možností. Rimortis  vystupují i se známými kapelami, jako jsou Kreyson, Arakain, Debustrol, Törr, Harlej, Tublatanka, Škvor, Doga, Dodo Doležal, ze zahraničních třeba Grave Digger, Serenity, Elvenking…
Vloni jsme v plné parádě mohli vidět Rimortis i na Masters of Rock ve Vizovicích.
   

 

Ty krávo

Kapela Ty krávo je seskupení lidí z různých míst ze středních Čech, které hraje vše vypovídající  styl – pivní rock. Jedná se o veselou bandu chlapíků hrající muziku inspirovanou stylem kapel Krokus, AC/DC, Seventy seven, Airbourne atd. Jejich heslo zní – Hrajeme pro zábavu a potěšení. Na našem festivalu jsme je již viděli v roce 2015 a rádi je přivítáme zase.


   

  Deaken

Hudební skupina Deaken byla založena v Lounech v roce 2014 jako studiový projekt kytaristy Jacoba a bubeníka Kenjiho. V roce 2017 se studiový projekt mění na plnohodnotnou kapelu.
Hudební směr kapely byl jasný již v zárodku projektu…moderní rocková muzika jemně podkreslená samply. V tvorbě skupiny však nalezneme spousty hudebních vlivů jako je metal, metalcore, hip hop, rap, progressive. Texty písní jsou v angličtině a dá se říct, že jejich obsah vystihuje životní příběhy, chmury a alter ega všech členů kapely.


   

  Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer je český herec, který si získal velkou popularitu také svými koncerty, recitály s kytarou a jeho vlastními písněmi. Sám o své hudbě mluví jako o acoustic-punku, ale berme to s mírnou nadsázkou, protože díky své nezařaditelnosti na jeho koncerty chodí jak rockeři, tak milovníci folku či divadelní příznivci.
Některé jeho písně již doslova zlidověly, rozesmějí i pobaví. (Hrdlo prdlo, Bynďa, Japonec, Když se zeptáš němého, Máte na to...)
Mezi písněmí Jiří provází koncertem s kouzlem a vtipem jemu vlastním.
   

  Zputnik

Zputnik vznikl v roce 2010 v Praze. Natočil celkem 7 alb, která se dají stáhnout na homepage zputnik.net  a to zcela zdarma. Základem pro nezvyklý zvuk kapely je punk s prvky  elektroniky. Sami o sobě tvrdí, že není potřeba většího představování písmem a nejjednodušší je, udělat si vlastní názor jejich poslechem. Na serveru youtube.com lze shlédnout i pro vizuelní představu mnoho videí a to jak oficiálních klipů, tak také i live vystoupení.

   

  Not Perfect

Kapela Not Perfect, která vloni oslavila své 5. výročí si letos na Touchenu zahraje již popáté. Po nedávných personálních změnách s nimi jako host vystoupí zpěvačka Daniela Langrová, která v kapele působila první tři roky.  I přes všechny nepříjemnosti dávají dohromady materiál na své debutové album, které by chtěli natočit ještě tento rok.


   

  SPS

Kapela SPS vznikla  v roce 1988 v Praze v sestavě - Z. Růžička (zpěv, kytara), J. Šebek (basa), K. Zelenka (bicí)
V roce 1991 vychází první deska  Jsme v hajzlu, které se prodalo 30 tisíc kusů a stala se nedílnou součástí mnoha  „magičů a kazeťáků“ lidí, dnes již střední generace. V srpnu 1995 vychází deska God save the president  a SPS vyřáží na turné po Francii, Německu, Anglii, U.S.A. Téhož roku také vychází Best of Collection. Neustálé změny v sestavě skupiny zapříčiní její rozpad. Comeback kapely začíná rokem 2002, vydává ještě tři další alba a my se na tuto legendu českého punku budeme těšit, jako již tradičně na samý závěr a vyvrcholení festivalu.