Beat Sisters  
Rimortis  
Deaken  
Jiří Schmitzer  
Zputnik  
Not Perfect  
SPS  

 


 

   
   

 


Rimortis

Tříčlenné kytarové jádro kapely se sešlo na přelomu roků 98/99 a ihned začalo vyhledávat vhodného zpěváka a hlavně bubeníka. Ten se po mnoha peripetiích našel v březnu roku 99 a od tohoto měsíce se datuje oficiální vznik.
V lednu a únoru roku 2000 kapela natáčí své první CD, které se jmenuje jako koncertní program, tedy „PROUD ČASU“. Kapela natáčí v létě 2002 druhé CD „Oheň a led“, které je oproti prvotině více melodické, rychlejší a dravější. Pro koncertní vystoupení banda připravila tři coververze od finských Stratovarius.
Od ledna 2003 se pracuje na nových písních pro třetí CD, které se jmenuje „Stín křídel“ a vychází na podzim 2004. Rok 2009  se nese nejen ve znamení koncertů, ale hlavně práce na připravovaném dvojCD, které je dárkem fanouškům k desátému výročí skupiny.
Úspěch sebou přinesl jak větší zájem fanoušků, tak i koncertních možností. Rimortis  vystupují i se známými kapelami, jako jsou Kreyson, Arakain, Debustrol, Törr, Harlej, Tublatanka, Škvor, Doga, Dodo Doležal, ze zahraničních třeba Grave Digger, Serenity, Elvenking…
Vloni jsme v plné parádě mohli vidět Rimortis i na Masters of Rock ve Vizovicích.
   

  Deaken

Hudební skupina Deaken byla založena v Lounech v roce 2014 jako studiový projekt kytaristy Jacoba a bubeníka Kenjiho. V roce 2017 se studiový projekt mění na plnohodnotnou kapelu.
Hudební směr kapely byl jasný již v zárodku projektu…moderní rocková muzika jemně podkreslená samply. V tvorbě skupiny však nalezneme spousty hudebních vlivů jako je metal, metalcore, hip hop, rap, progressive. Texty písní jsou v angličtině a dá se říct, že jejich obsah vystihuje životní příběhy, chmury a alter ega všech členů kapely.


   

  Jiří Schmitzer

Jiří Schmitzer je český herec, který si získal velkou popularitu také svými koncerty, recitály s kytarou a jeho vlastními písněmi. Sám o své hudbě mluví jako o acoustic-punku, ale berme to s mírnou nadsázkou, protože díky své nezařaditelnosti na jeho koncerty chodí jak rockeři, tak milovníci folku či divadelní příznivci.
Některé jeho písně již doslova zlidověly, rozesmějí i pobaví. (Hrdlo prdlo, Bynďa, Japonec, Když se zeptáš němého, Máte na to...)
Mezi písněmí Jiří provází koncertem s kouzlem a vtipem jemu vlastním.
   

  Zputnik

Zputnik vznikl v roce 2010 v Praze. Natočil celkem 7 alb, která se dají stáhnout na homepage zputnik.net  a to zcela zdarma. Základem pro nezvyklý zvuk kapely je punk s prvky  elektroniky. Sami o sobě tvrdí, že není potřeba většího představování písmem a nejjednodušší je, udělat si vlastní názor jejich poslechem. Na serveru youtube.com lze shlédnout i pro vizuelní představu mnoho videí a to jak oficiálních klipů, tak také i live vystoupení.