Sandonorico

 16:00 - 16:50

Beruška

 17:10 - 17:55

Krleš

 18:25 - 19:15

Phil Shoenfelt (GB)
& Southern Cross (CZE)

 19:45 - 20:35

Carpatia Castle

 21:05 - 21:55

Už jsme doma

 22:25 - 23:15

Dukla Vozovna

 23:45 - 00:45

 


 

 

  SANDONORICO
Sandonorico je hudební projekt, založený zpěvačkou a textařkou Zuzanou Janiššovou.
Kapela se postupně formuje a vzniká zcela originální hudba. V kompozicích Sandonorica lze nalézt velkou žánrovou pestrost, kterou ale spojuje charakteristický zvuk utvářený souhrou rockové sekce kapely a symfonické složky kláves a violoncella. Výsledkem tohoto mixu jsou melodické česky zpívané písně.
Hudba je stylově tvrdší, dramatická a zároveň melodická ve zpěvu a symfonická v aranžích, texty poetické
   
  BERUŠKA
Tradičně na Touchenfestu vystoupí vždy i kapela místní a tou je pro letošní rok lounská Beruška. Na našem festivalu vystoupí již podruhé v sedmileté historii Touchenfestu. Energický bigbít v čele se Standou Křivánkem, který nenudí, baví a svádí k tanci na naší akci rozhodně nemůže chybět.   
  KRLEŠ
Kapela s tímto názvem vznikla v roce 1990 na troskách několika „předvojenských uskupení“. Ze současných členů byli u zrodu kytarista Radek Sady Sádovský a baskytarista Jiří Mráza Zíma. Od roku 1992 vystřídala dva předchozí zpěváky Simona Křtěnová a vtiskla tak kapele charakteristický punc ženského vokálu, kterému jsou věrni dodnes. V současné době je na postu zpěvačky Saša Potměšilová..

   
 Phil Shoenfelt je veteránem londýnské, manchesterské a newyorské punkové a post-punkové scény.
Poté, co zažil londýnskou punkovou explozi v letech 1976–1977, se přestěhoval do New Yorku, kde hrál s několika kapelami, jako byly The Nothing a Disturbed Furniture. V roce 1981 zformoval post-punkovou skupinu KHMER ROUGE a spolupracoval i s legendárními The Clash.
V roce 1990 vyšlo první Philovo sólové album a roku 1993 vydal druhé album, God Is The Other Face Of The Devil. V této době Phil hrál jako "support" Crime And The City Solution a Nicka Cavea & The Bad Seeds na jejich britských turné.
V létě 1994 Phil podnikl turné v České republice, doprovázen hudebníky z Tiché dohody. O rok později se do Prahy přestěhoval nastálo. Tam založil svoji současnou kapelu PHIL SHOENFELT & SOUTHERN CROSS. Se Southern Cross Phil doposud vydal pět alb: Blue Highway, Dead Flowers For Alice, Ecstatic, Paranoia.com a The Bell Ringer.
V listopadu 2010 vydali Phil Shoenfelt & Southern Cross čtvrté studiové album Paranoia.com. Album znamenalo změnu hudebního směřování kapely od atmosférického nezávislého rocku k více nabroušenému hard-rockovému zvuku.
Kromě psaní písní a živého vystupování Phil také napsal několik knih.
Nové CD Phil Shoenfelt & Southern Cross The Bell Ringer – Live At The Shot-Out Eye, které bylo nahrané v létě 2014 u příležitosti 20. výročí kapely, vyšlo v červnu 2015.
V současnosti Phil píše písně na nové CD Southern Cross a pracuje na své třetí knize Stripped.

   
   
                    
UŽ JSME DOMA
Kapela vznikla v Teplicích v roce 1985. Asi po půl roce do kapely přišli Miroslav Wanek a Romek Hanzlík z legendární punkové skupiny FPB. Hudba UJD je již od počátků punkově přímočará, přitom však velmi rafinovaně propracovaná po kompoziční i textové stránce. Živá vystoupení navíc oplývají nespoutanou energií. Především díky své originalitě, ale také díky své píli a nezlomné vůli,  pronikli UJD  po roce 1989 do evropských  klubů  a  vzápětí i na severoamerický kontinent a do Japonska. V USA a Kanadě odehráli více než 600 koncertů, díky nimž jsou tam dnes rozhodně nejznámější českou rockovou kapelou. Fanoušky  však mají prakticky po celém světě.
   
DUKLA
Vznik Dukly Vozovny byl podmíněn nespočtem návštěv koncertů v pardubickém RC Žlutý Pes – kam chodili zakládající členové  na dnes již velice známé kapely Vypsaná fiXa, Volant, Znouzectnost či Visací Zámek. V místní škole v jedné učebně jim bylo umožněno zkoušet až se postupně přes hraní coverů  dostali ke skládání vlastní tvorby a prvním koncertům, které je začaly bavit a baví dodnes.