Cock 16:00 - 16:40
K2 17:10 - 17:55
The Drops 18:25 - 19:15
Lety mimo 19:45 - 20:35
České Srdce 21:05 - 21:55
Carpatia Castle 22:25 - 23:15
Plexis 23:45 - 00:45
   

 


 

COCK

Kapela vznikla v r. 2009 a zhruba po roce vydala první singl s názvem "Psí dobrodružství". Po koncertní  šňůře k tomuto singlu vydává i první cd s názvem "I mouchy mají své dny". V letech 2013 a 2014 dochází ve skupině k určitým personálním změnám, po jejichž ustálení nahrává Cock další cd s názvem "Tvoje máma vole!".
Po opětovné výměně členů okolo roku 2016 toto mladé žatecké uskupení natáčí další singl a video "Víkendy před koncertem".

http://bandzone.cz/cock
   

K2

Klára, Míša a Monika spolu koncertují více než 10 let a na svém kontě mají už tři alba a to s vlastními českými i anglickými písničkami. Za dobu své existence odehráli více jak 1000 koncertů v České republice i zahraničí, především v Německu, Polsku, Slovensku, Rakousku i Bulharsku. Vystupují jak v klubech, na divokých večírcích, tak na městských slavnostech a letních festivalech (Rock For People, Sázavafest, Masters of Rock a mnoho dalších). Dívčí parta K2 se úspěšně zúčastnila i mnoha hudebních soutěží (Emergenza, EvropaHit, Naděje Beatu…).

http://www.kadve.eu/
   THE DROPS

Kapela The Drops se dala dohromady původně jako cover band v roce 2012 na rockovém táboře. Všem členům bylo v době založení 12-14 let. V roce 2013 skupina začala koncertovat v Čechách a i v zahraničí např. v Liverpoolu v Cavern clubu, dále v Montreux na Freddie Mercury’s memorial day a poté Queen party 2013 v Drážďanech.
Seskupení záhy přechází na vlastní tvorbu. a začátkem roku 2014 vydává první dvojsingl SP Jedeme dál, jehož úvodní písnička velmi zaujala i Petra Jandu, se kterým těleso udržuje velmi dobré vztahy, dokonce Olympiku i předskakovalo.
The Drops se mohou pochlubit i několika cenami, např. na soutěži Wake up and Live v Říčanech, dále třetí místo v klání Naděje Beatu -  rádia Beat, či 10 týdnů v hitparádě rádia Rockzone se skladbou - Vítr do plachet.

https://www.thedrops.cz/
   LETY MIMO

Podruhé na našem festivalu v Touchovicích vystoupí také uskupení Lety mimo. I v tomto případě se jedná o kapelu s historií sahající až do počátků devadesátých let, která má za sebou řadu alb, klipů a koncertů.
Celých šest let spolupracovali s věhlasnými Třemi sestrami, jako jejich předskokani, což je na české hudební scéně zcela ojedinělé.
Skupina se vyznačuje především originalitou své hudby, kde míchá různé hudební styly a tím vytváří vlastní nezaměnitelný zvuk. O tom, že těleso pravidelně koncertuje, svědčí i dlouhý seznam vystoupení na tento rok, který je ke shlédnutí na jejich webových stránkách.

http://www.letymimo.cz/
   

České srdce

ČESKÉ SRDCE

Tato hudební legenda českého rocku byla založena již v r. 1989. Ihned po vydání první desky v r. 1990 absolvovala skupina rozsáhlé turné po České republice, záhy vyrazila i za hranice, především do Německa, Rakouska, Maďarska a srdeční záležitostí se stala především Francie.
Na přelomu tisíciletí se kapela objevuje v mnoha televizních pořadech na bezpočtu televizních stanic, stává se stálicí české rockové scény a do současnosti pravidelně vystupuje na největších českých hudebních festivalech.
Nedávno v rámci oslav 25ti let existence vydává zatím poslední album s názvem „Noční motýl“.

https://www.ceskesrdce.cz/
   

Carpatia Castle

CARPATIA CASTLE

Gothic rocková, česky zpívající kapela CARPATIA CASTLE.
Kapela funguje jako hudebně divadelní těleso, vystupující samostatně nebo s Rock Baletem Most a má za sebou  desítky úspěšných koncertů v Čechách i zahraničí. V roce 2013 vyšlo studiové album Laudanum a v roce 2014 byl natočen videoklip Fantom Rebenstein. V lednu 2015 kapela vystoupila i na TV  Nova v pořadu Snídaně s Novou, kde živě odehrála šest skladeb a absolvovala několik rozhovorů. Na hudebním poli je toto seskupení jedinečné jak vizáží, tak hudebním doprovodem a nově i pyrotechnickými efekty.
Na našem festivalu pro velký ohlas vystoupí již podruhé.

http://www.carpatiacastle.cz/
   

Carpatia Castle PLEXIS

Matadory české a dokonce ještě i československé punkové scény představíme na Touchenfestu zcela na závěr jako jeho vyvrcholení. Kapela byla založena již v r. 1984 okolo Petra Hoška, který v tomto roce slaví jubilejní padesátiny.
Za svých více než 30 let existence vydal Plexis 6 řadových alb, několik DVD,  The Best of, spolupracoval na mnoha dalších projektech např. Rebelie punk´n´oi, Epidemie atd…
V současné době pravidelně Plexis koncertují jak na větších akcích, tak zůstávají věrní i klasické klubové scéně.

http://plexis.esol.cz/